Tak, Bank PKO sprzedaje złoto w postaci sztabek i monet.
Czy PKO sprzedaje złoto?
Czy PKO sprzedaje złoto? To pytanie, które zadają sobie nie tylko klienci banku PKO, ale także osoby zainteresowane inwestycjami w metale szlachetne. W ostatnim czasie wiele mówi się o złocie jako stabilnym środku inwestycyjnym i sposobie na zachowanie wartości swoich pieniędzy w obliczu inflacji czy zmienności rynków finansowych.
W Polsce istnieją różne sposoby na zakup złota – można kupić je u sklepów numizmatycznych lub od prywatnych właścicieli, a także za pośrednictwem internetowych platform handlowych. Jednakże dużym zainteresowaniem cieszą się również oferty bankowe dotyczące inwestowania w ten metal szlachetny.
Bank PKO BP jest jedną z największych instytucji finansowych działających na polskim rynku. Od lat posiada bogatą ofertę produktów i usług dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Część osób może mieć jednak pytania co do możliwości zakupu przez ten bank surowca jakim jest złoto.
Otóż takiej opcji brak – Bank Pekao SA (PKO) nie prowadzi bezpośredniej sprzedaży ani skupu metali szlachetnych takich jak np.: srebro czy też platyna; natomiast ma on dostęp do instrumentarium pozwalającemu jego Klientom korzystać ze zdolności lokacyjnej tego typu aktywum poprzez wybór jednej z kilku ofert funduszy inwestycyjnych, które mają w swoim portfelu udział akcji spółek zajmujących się wydobyciem metali szlachetnych.
W ramach oferty PKO Bank Polski klientom indywidualnym proponuje m.in. Fundusz Inwestycyjny Otwarty PKO Złota Ryza, który umożliwia inwestowanie w złoto poprzez zakup certyfikatów depozytowych notowanych na GPW – czyli instrument finansowy reprezentujący określoną ilość złota o ściśle określonych parametrach jakości i ilości (np.: certyfikaty Gold Bullion Securities).
Oferta ta daje Klientom możliwość korzystania ze zdolności lokacyjnej surowca bez konieczności fizycznej jego posiadanie lub przechowywanie; co więcej – dzięki temu rozwiązaniu nie ponoszą oni kosztów wynajmu sejfów oraz ryzyka kradzieży.
Kolejną opcją jest oferta dla osób chcących zaangażować środki pieniężne na rynkach międzynarodowych to FIO PKO Globalnego Wzrostu PTE podlegającego nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego oraz zarządzanego przez dom maklerski DM BOŚ S.A., którego portfelem są między innymi papiery wartościowe emitowane przez spółki górnicze działające przy eksploatacji metali szlachetnych.
Fundusz ten umożliwia inwestowanie w różne instrumenty finansowe, a jego portfel jest zdywersyfikowany pod względem branżowym i geograficznym. Znajdują się tam m.in. akcje spółek zajmujących się wydobyciem metali szlachetnych oraz surowce energetyczne i naturalne – takie jak ropa naftowa czy gaz ziemny.
Złoto to dla wielu osób jedna z najbezpieczniejszych form inwestowania swoich środków pieniężnych – nie tylko ze względu na stabilność wartości metalu szlachetnego, ale również dlatego, że może ono stanowić pewien rodzaj ubezpieczenia przed ewentualnymi kryzysami gospodarczymi lub inflacją.
Warto jednak pamiętać o tym, że każda forma lokacji kapitału wiąże się także z określoną ilością ryzyka; decyzja o zakupie złota powinna być więc poprzedzone dokładną analizą sytuacji rynkowej oraz własnej sytuacji finansowej.
Podsumowując: PKO Bank Polski nie oferuje bezpośredniej sprzedaży ani skupu metali szlachetnych takich jak np.: srebro czy też platyna; natomiast ma dostęp do szerokiego instrumentarium pozwalającemu klientom korzystać ze zdolności lokacyjnej tego typu aktywum poprzez wybór funduszu inwestycyjnego, który ma w swoim portfelu udział akcji spółek zajmujących się wydobyciem metali szlachetnych lub też certyfikatów depozytowych notowanych na GPW. Warto pamiętać o tym, że każda forma lokacji kapitału wiąże się z określoną ilością ryzyka; decyzja o zakupie złota powinna być więc poprzedzone dokładną analizą sytuacji rynkowej oraz własnej sytuacji finansowej.
Tak, bank PKO sprzedaje złoto. Zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.pkobp.pl/indywidualni/inwestycje/zlote-monety-i-sztaby/, gdzie znajdują się szczegóły oferty.
Link tagu HTML: Kliknij tutaj