Czy warto zlecić obsługę sprzedaży internetowej firmie zewnętrznej

Planujesz sprzedaż za pośrednictwem platform handlowych? Obecnie rynek marketplace przeżywa swój renesans, a w następnych latach tylko sie umocni. Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z żadną platformą do handlu internetowego, być może warto zlecić obsługę sprzedaży profesjonalistom. Wyjaśniamy dlaczego!

Sprzedaż internetowa – dlaczego warto?

Coraz więcej ludzi skłania sie do zakupów za pośrednictwem handlu internetowego – to szybkie, wygodne i bezpieczne. W dobie nieustającej pandemii społeczeństwo woli załatwiać wiele sprawunków bez wychodzenia z domu. Ponadto jest to bardzo duża oszczędność czasu, a często również pieniędzy – takie miejsca jak marketplace pozwalają klientom dobrać najkorzystniejsze ceny, oferty i produkty. Tak ogromny e-handel sprawi, że szybko stworzysz sobie ogromną bazę klientów i zaczniesz sprzedawać swoje produkty, w najdogodniejszy dla Ciebie sposób (poszczególne marketplace’y oferują różne typy umów, dopasowanych do potrzeb i możliwości handlujących).

Sprzedaż online – co może sprawiać trudność?

Prowadzenie sklepu internetowego to świetny pomysł na biznes, ale warto też pamiętać, że dla sprzedawców oznacza także długą listę ważnych spraw, które należy znać, przestrzegać i wypełniać. Przedsiębiorcy mają dość dużo na głowie: kreowanie ofert, nabycie (bądź wytworzenie) towaru, wystawienie oferty. Do tego dochodzi marketing, strategia sprzedażowa, kontakt z klientem, opłaty i prowizje oraz różnorodne stawki w poszczególnych krajach – jeśli decydujemy się na sprzedaż na platformach międzynarodowych. Często zdarza się, że na samą obsługę zamówień i wysyłkę towarów do klienta nie starcza już czasu. Dlatego sprzedaż internetowa marketplace często jest powierzana specjalnym firmom, które dopilnują i załatwią wszystkie formalności oraz usługi związane z prowadzeniem konta sprzedażowego. Przygoda ze sprzedażą online zacznie się od działań administracyjnych, wyboru operatorów płatności, zintegrowania ich ze sklepem. Konkretne branże wymagają ponadto  indywidualnych rozwiązań lub przeprowadzenia różnych prac programistycznych, by ostatecznie wszystko działało sprawnie, było użyteczne i intuicyjne. Dodatkowo prędzej czy później pojawi się zapotrzebowanie na usługi copywriterskie lub  marketingowe. Firmy zewnętrzne są w stanie zająć się każdym tym aspektem.

Obsługa sprzedaży internetowej – zaufaj specjalistom!

Jeśli interesuje Cię rzetelna i fachowa sprzedaż internetowa marketplace – działaj bez ryzyka i powierz obsługę doświadczonej firmie, która zadba o wszystkie ważne szczegóły, związane z Twoim e-handlem na wybranej przez Ciebie platformie sprzedażowej. Godną zaufania firmą z doświadczeniem jest m.in. Global Marketpalce Agency – to specjaliści, którzy z sukcesem wdrażają firmy w sprzedaż na zagranicznych rynkach. Dzięki temu międzynarodowe portale sprzedażowe nie będą miały przed Tobą tajemnic, a Ty zyskasz ogromne możliwości handlowe! Firma obsługuje wszystkie najpopularniejsze marketplace-y z całego świata i świadczy pełną opiekę klienta: od podjęcia decyzji o handlu, przez założenie konta, aż do jego pełnej optymalizacji!

Sprzedaż internetowa marketplace – obsługa dla małych i dużych firm

Oddelegowywanie prac związanych z obsługą firmowego marketplace zewnętrznym firmom tak naprawdę nie ma związku z wielkością sklepu. Niezależnie od tego, jak duża jest Twoja firma, z pewnością z równą chęcią skorzystasz z outsourcingu. To korzyść zarówno dla małych, jak i ogromnych sklepów. Najmniejsi lub nowi sprzedawcy online mogą dzięki temu z powodzeniem oferować najwyższą jakość obsługi, choć nie muszą wcale mieć nawet jednego działu we własnych strukturach, który składa się na sklep online. Z kolei większe firmy i duże podmioty gospodarcze dzięki zewnętrznej obsłudze mogą skupić się na kluczowych obszarach funkcjonowania sklepu, bez dekoncentracji wynikającej z prowadzenia zaawansowanego konta na zagranicznych marketplace’ach. To doskonała i w pełni opłacalna opcja!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here