Określenie celów jako podstawy budżetu

Budżety działają najlepiej, gdy wiążesz je z ważnymi dla siebie celami finansowymi (np. wakacje, nowy zakup itp.). Bez powiązania planu wydatków z celem, który wymaga od Ciebie przygotowania finansowego, Twój budżet najprawdopodobniej upadnie. Cele nadają budżetom cel. Bez celów budżet staje się po prostu matematycznym ćwiczeniem w frustracji: dodajesz, odejmujesz, nie udaje Ci się, po co kontynuować?

Każdy, kto próbował prowadzić budżet, przekonał się, że wydatki, na które liczył, przewyższają jego dochody. Wynikająca z tego frustracja wymaga czasu, wysiłku i poświęcenia, aby ją zażegnać. Bez celów związanych z budżetowaniem, frustracja ta prowadzi do desperacji lub całkowitego porzucenia budżetu.

Cele nadają budżetom znaczenie, a budżety bez znaczenia marnują Twój czas i energię

Twój cel(e) powinien(y) określać, co chcesz zrobić, co wymaga od Ciebie budżetowania i oszczędzania, kiedy chcesz dokonać zakupu lub wydać pieniądze (podaj datę i rok) oraz ile pieniędzy będziesz potrzebował(a) (zarówno kwotę całkowitą, jak i kwotę miesięczną). Aby w sposób wykładniczy osiągnąć cel, musisz mieć świadomość, że jest on niezbędny ( jak zapewnia https://pozyczkolog.pl/) . Aby znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo osiągnięcia zapisanego celu, podziel się swoim celem i planami z kimś innym, a następnie regularnie informuj o swoich postępach.

Priorytetyzacja wydatków

Po zidentyfikowaniu powodu, dla którego chcesz budżetować swoje pieniądze (celu), musisz ustalić priorytety dla swoich spodziewane wydatki, aby zakończyć proces określania celu. Tylko dlatego, że rachunek pojawia się w skrzynce odbiorczej pierwszego dnia miesiąca, nie oznacza to, że należy go zapłacić przed innymi rachunkami, które pojawią się później. Wydaje się to prostym stwierdzeniem, ale wielu konsumentów usprawiedliwia pójście pod koniec miesiąca do lokalnego banku żywności, ponieważ – choć tego nie łączą – wydali w czwartym tygodniu pieniądze z zakupów spożywczych na spłatę 500 dolarów za samochód. Dosłownie, takie gospodarstwa domowe przedkładają swój nowy samochód nad jedzenie na stole, nawet jeśli w ich umysłach nie ma to związku.

Pracując nad swoim budżetem, wypisz powtarzające się miesięczne rachunki (czynsz, ubezpieczenie, media itp.), dodając jednocześnie składki na wspólne wydatki okresowe (wakacje, prezenty, spłata długów itp.). Wiele stron formularzy budżetowych, takich jak ten od Money Fit, ma już wyszczególnione możliwe wydatki, co ułatwia nadać im priorytety. Aby ustalić priorytety swoich wydatków, podziel je na grupy, jak opisano poniżej.

Potrzeby życiowe

Twoje najważniejsze wydatki – te, które musisz opłacić przed innymi – to tylko trzy lub cztery z nich. lub cztery. Po pierwsze, upewnij się, że pokryłeś swoje potrzeby w zakresie schronienia i bezpieczeństwa, przestrzega https://pozyczkolog.pl/. Zazwyczaj wiąże się to z opłaceniem czynszu lub kredytu hipotecznego oraz rachunków za prąd, wodę, kanalizację i śmieci. Uwzględnienie mieszkania jako potrzeby przetrwania nie usprawiedliwia jednak zakupu domu lub wynajmu mieszkania, którego koszt przekracza twoje rozsądne możliwości zapłaty za nie. Następnie musisz zabezpieczyć swoje potrzeby mieszkaniowe. Następnie, musisz pozwolić sobie na jedzenie, zarówno świeże artykuły spożywcze, jak i konserwy. Nie obejmuje to stołowania się poza domem, które należy do twoich wyborów dotyczących stylu życia.

Potrzeba ci pieniędzy na jedzenie

Do przetrwania będziesz potrzebował minimalnej ilości odzieży. Odzież survivalowa obejmuje przedmioty ochronne, takie jak płaszcze, podstawowe okrycia i obuwie. Kupowanie wielu strojów i par butów lub kupowanie dla modę również zalicza się do wyborów stylu życia. W ramach potrzeb przetrwania należy również uwzględnić wpłaty na fundusz oszczędnościowy. Możesz nie potrzebować tych funduszy teraz, ale prawdopodobnie będziesz ich potrzebować w przyszłości, aby zapłacić za przyszłe potrzeby przetrwania, takie jak w czasie bezrobocia lub dłuższej choroby. Na koniec, wiele osób będzie wymagało zabiegów medycznych lub pewnych leków, aby przetrwać. Leki te mogą leczyć choroby serca, choroby psychiczne, depresję lub konsekwencje przeszczepu organów, na przykład.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here