Jak zaprojektować stand kartonowy na ladę sklepową

Standy kartonowe można dziś spotkać w sklepach stacjonarnych oferujących zróżnicowany asortyment. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim przy sprzedaży produktów spożywczych, kosmetyków czy zabawek, ale ich zastosowanie jest oczywiście o wiele szersze. Odpowiednio zaprojektowane, potrafią przyciągnąć wzrok klienta. O czym pamiętać, projektując stand kartonowy na ladę sklepową?

Odpowiednie wymiary

Standy kartonowe mają różne wymiary, w zależności od rodzaju produktów, jakie chcemy na nich umieścić. Niemniej jednak w przypadku tych, które staną na ladzie sklepowej, lepiej zdecydować się na niższe i węższe standy. Nie mogą one utrudniać pracy kasjerowi, nie powinny też przeszkadzać w wykładaniu towaru na ladę. W przeciwnym razie osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego, a wielokrotnie przesuwany stand może nawet ulec zniszczeniu.

Ciekawy, niebanalny design

Możemy wyróżnić dwa rodzaje standów kartonowych- pierwszy grupuje te, na których będą stały towary określonej marki, drugi natomiast ma znacznie szersze zastosowanie. W pierwszym przypadku stand powinien posiadać logo konkretnej marki, tak aby klient bez problemu rozpoznał, z jakimi produktami ma do czynienia. Niemniej jednak bardzo istotny jest również design, który przyciągnie wzrok klienta. Grafika widniejąca na standzie powinna być prosta, nie doprowadzamy tym samym do zaburzenia jakichkolwiek proporcji. Klienci lubią ład i harmonię, dlatego dobrze sprawdzają się jednolite tła. Na pierwszy plan może natomiast wysunąć się albo nazwa marki, albo jakaś delikatna, ciekawa grafika. Pamiętajmy, że projekt standu powinien pasować do koncepcji produktów, które będą na nim stać. Przykładowo, jeśli będą to zdrowe przekąski, dobrze sprawdzi się kolor zielony z naturalnymi elementami.

Jaki stand na ladę sklepową wybrać?

Myśląc: standy z kartonu na półkę lub ladę sklepową – gdzie zamówić?, właściciele sklepów stacjonarnych zastanawiają się również, które produkty sprawdzą się najlepiej w ich działalności. W rzeczywistości mamy do wyboru wiele różnorodnych standów, o konkretnych wymiarach i designie. Ważne, aby stand można było zaprojektować we własnym zakresie, dopasowując go tym samym do swoich potrzeb. Zwróćmy uwagę na to, w jakiej kolorystyce i koncepcji wnętrzarskiej urządzony jest sklep. Stand powinien wpasować się w naszą ideę, tworząc tym samym spójną całość z pozostałymi elementami. Klienci obecnie cenią sobie proste, ale kreatywne rozwiązania, dlatego tą właśnie drogą warto podążać, projektując stand.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here