Łóżka dwuosobowe

Jak powinna być urządzona sypialnia dla dwojga? Najważniejsze okażą się odpowiednie kolory, klimatyczne dodatki i oczywiście wygodne, przestronne łóżko, które zapewni komfortowy sen każdej ze stron. 160×200, 180×200, a może większe? Jakie łóżka dwuosobowe okażą się najlepszym wyborem? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedź na to pytanie!

Łóżka dwuosobowe – najpopularniejsze wymiary

Aranżacja sypialni dla dwóch osób może okazać się problematyczna, zwłaszcza kiedy przychodzi czas na wybór idealnego łóżka. Powinno ono nie tylko idealnie pasować do reszty wyposażenia, ale przede wszystkim być wygodne dla obu stron. Przy tym jego wielkość musi być na tyle optymalna, aby mebel nie utrudniał poruszania się po sypialni. Standardowe łóżka dwuosobowe najczęściej występują w wymiarach 160×200 i 180×200. Te wielkości są na tyle uniwersalne, że sprawdzają się w znacznej większości przypadków. Co najważniejsze, umożliwiają całkiem wygodne ułożenie się do snu przez dwie osoby. Nie można jednak zapominać, że łóżka dwuosobowe https://www.amdk.pl/lozka/liczba-miejsc–dwuosobowe mogą być o wiele większe. Królewskie wymiary 200×200 a nawet 220×200 również cieszą się ogromną popularnością.

Jakie łóżko do małej sypialni?

Sypialnia dla dwojga nie zawsze jest dużym pomieszczeniem. Przeciwnie – często metraż bywa tak skromny, że znalezienie odpowiedniego łóżka staje się sporym wyzwaniem. W takim przypadku konieczne może okazać się pójście na kompromis. Za najmniejsze łóżka dwuosobowe uznaje się te o wymiarach 160×200 i warto tego typu meble traktować jako punkt odniesienia. Przy dobrym zagospodarowaniu przestrzenii, większość sypialni powinna bez problemu je pomieścić. A co w przypadku, jeśli takie łóżko okazuje się zbyt duże? W ostateczności można pokusić się o wybór mebla wielkości 140×200. Trzeba jednak pamiętać, że te wymiary mogą okazać się problematyczne i niewystarczające, zwłaszcza jeśli dwie osoby mają tendencję do częstych zmian pozycji w trakcie snu. Nie zapominaj, że łóżka dwuosobowe różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale też designem. Do sypialni o niewielkim metrażu warto wybierać modele ze skromną ramą, aby cały mebel zajmował jak najmniej miejsca.

King size – gdzie się sprawdzi?

Łóżka dwuosobowe 200×200 czy 220×200 to synonim najwyższego komfortu. Tak duża przestrzeń do spania pozwala na całkowitą swobodę ułożenia się do snu przez obie strony. Jednak wielkość łóżek king size jest równocześnie ich ogromną zaletą i wadą. Aby móc pozwolić sobie na taki mebel, trzeba dysponować naprawdę pokaźną ilością wolnego miejsca w sypialni. Nie ulega jednak wątpliwości, że tego typu łóżka prezentują się naprawdę imponująco. Warte uwagi są zwłaszcza modele tapicerowane i kontynentalne, które zasługują na uznanie nie tylko z powodu nowoczesnego designu, ale przede wszystkim znane są ze swojej ponadprzeciętnej wygody. Jeśli więc Twoja sypialnia jest naprawdę bardzo duża, a Tobie od zawsze marzyło się ogromne łóżko, możesz śmiało pozwolić sobie na mebel o wymiarach king size.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here