Rolety wewnętrzne

W wielu aranżacjach wnętrz z powodzeniem wykorzystuje się rolety wewnętrzne. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem rolet do swojego mieszkania, to zapewne przyda ci się dawka wiedzy zawarta w tym artykule.

Każdy właściciel domu lub mieszkania od czasu do czasu przeprowadza gruntowny remont wnętrza. Jest to znakomita okazja do nadania wnętrzu nowego życia, osiąga się to nie tylko poprzez zmianę kolorystyki, lecz także poprzez dobór innych elementów dekoracyjnych. Urządzając wnętrze warto postawić na efektowne i praktyczne rolety wewnętrzne. Co sprawia, że te elementy dekoracyjne są tak bardzo popularne w ostatnich latach?

Nowoczesne osłony okienne

Tradycyjne firany i zasłony mogą się znudzić, a rolety okienne mogą stanowić dla nich znakomitą alternatywę. Rolety https://roletypolska.pl/ są bardzo praktyczne w użyciu, zasłanianie i odsłanianie okna odbywa się bardzo szybko, wystarczy pociągnięcie za sznurek. Jednocześnie stanowią one istotny element dekoracyjny – w zależności od modelu na jaki się zdecydujemy, rolety mogą sprawić, że wnętrze będzie urządzone w nowoczesnym stylu, lub mogą dodać całej aranżacji ciepła i przytulnego klimatu. Na przykład we wnętrzach o stonowanej, raczej chłodnej stylistyce z powodzeniem wykorzystuje się rolety montowane bezpośrednio na ramie okiennej. Warstwa tekstylna zasłaniająca okno jest usytuowana bardzo blisko szyby. Tego typu rolety doskonale sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach, w których dąży się do jak najmniejszej ilości dekoracyjnych detali. Rolety montowane na ramie okiennej powiększają również optycznie wnętrze, ponieważ nie zasłaniają wnęki okiennej – z tego względu z powodzeniem wykorzystuje się je w mieszkaniach o niewielkiej powierzchni użytkowej. Natomiast bogactwo wzorów oraz wymiarów takich rolet sprawia, że można je wkomponować niemal w każdy rodzaj aranżacji wnętrza. Chociaż warto zauważyć, że na ogół wykorzystuje się rolety jednobarwne.

Rolety okienne można montować również na ścianach, a nawet na suficie – wszystko zależy od rodzaju wnętrza oraz efektu wizualnego jaki pragniemy uzyskać. W ostatnich latach dość sporą popularnością cieszą się tzw. rolety rzymskie. Te osłony okienne znacząco różnią się od typowych rolet, w których materiał zwijany jest na umiejscowiony w górnej części okna wałek. Odsłaniając rolety rzymskie pociągamy za sznurek, który podciąga kolejne warstwy materiały ku górze nakładając je na siebie. Tworzy się w ten sposób charakterystyczna, bardzo efektowna dekoracja ramy okna. Rolety rzymskie wykorzystuje się najczęściej w klasycznych aranżacjach wnętrz charakteryzujących się przytulnością i ciepłem.

Rolety wewnętrzne – kilka praktycznych informacji

Wybierając rolety do swojego mieszkania warto nie kierować się jedynie aspektami wizualnymi. Warto do sprawy podejść również bardziej pragmatycznie. Roleta stanowi bardzo skuteczną zasłonę przed promieniami słońca, skutecznie chroni również przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów lub sąsiadów z bloków naprzeciwko. Szczególnie w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym, w którym budynki czasem są usytuowane bardzo blisko siebie, skuteczna osłona okienna sprzyja zachowaniu prywatności domowników. Wiele osób bardzo docenia zastosowanie w sypialni rolet zaciemniających. Modele tego typu wykonane są z grubej warstwy materiału, który nie przepuszcza światła. Dzięki temu podczas nocnego wypoczynku nie przeszkadza światło z ulicznych lamp – rozwiązanie to szczególnie sobie cenią mieszkańcy miast.

Firmy zajmujące się dystrybucją rolet na ogół oferują również profesjonalny szybki ich montaż na miejscu u klienta. Decydując się na taką usługę mamy pewność, że rolety będą zamontowane prawidłowo, dzięki czemu zapewniona będzie ich długa bezproblemowa eksploatacja. Wiele firm oferuje nawet montaż zamówionych rolet w cenie ich zakupu.

Artykuł opracowany przy współpracy z serwisem Rekuperatory-ASK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here