systemy asekuracji

Jesteś kierownikiem budowy i masz pod sobą spore grono podwykonawców, o których sam musisz się troszczyć? A może nawet prowadzisz całą dużą firmę budowlaną i realizujesz różne projekty dla mniejszych i większych klientów, tworząc zwykle nowe obiekty oparte na przygotowanych przez nich planach? W obu tych przypadkach przydadzą ci się różne specjalistyczne zabezpieczenia przed upadkiem na budowie. Jeżeli wciąż ich nie stosujesz, w rzeczywistości narażasz swoich pracowników, a nawet i samego siebie na różne nieprzyjemności czy problemy prawne. Zabezpieczenia są bowiem obowiązkowe. Muszą być wykorzystywane na budowach, gdyż tylko one są w stanie zagwarantować pracownikom odpowiednie warunki do pracy.

Ale oczywiście zanim sięgniesz po pierwszy z brzegu system zabezpieczeń, powinieneś zapoznać się z jego różnymi wariantami i zobaczyć, w jakich miejscach najlepiej się one sprawdzają. Jeżeli interesują cię ich szczegółowe charakterystyki, odnajdziesz je tutaj: asekuracje.pl/zabezpieczenia-przed-upadkiem-na-budowie/. Takich systemów masz do wyboru kilka. Jednym z tych popularniejszych jest system AS-SAFE, który bywa stosowany głównie przy pracach szalunkowych. Dużym plusem tego zabezpieczenia jest to, że można go używać wielokrotnie, tak więc jeśli raz w nie zainwestujesz, na pewno posłuży ci ono przez dłuższy czas. Jego ogólna funkcjonalność też nie pozostawia wiele do życzenia. System AS-SAFE naprawdę świetnie i efektywnie zabezpiecza pracowników właśnie przed upadkami.

Inną odmianą zabezpieczającego systemu jest ten określany skrótem AS-CLAMP. Można wręcz rzecz, że jest to unowocześniona wersja standardowego zabezpieczenia. Wyróżnia się tym, że jednocześnie może z niej korzystać nawet dwóch czy trzech pracowników. Szynowy system asekuracji AS-CLAMP okazuje się dość prosty w montażu, dzięki czemu bardzo szybko da się go odpowiednio zamocować i od razu go zastosować. Zabezpieczenie gwarantuje pełną swobodę i wygodę podczas prac na wysokościach oraz – co najważniejsze – stu procentową ochronę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here