Wybór platformy inwestycyjnej

Po otwarciu rachunku inwestycyjnego inwestor otrzymuje dostęp do dedykowanej platformy, która pozwala mu samodzielnie dokonywać transakcji. Na co zwrócić uwagę przy wyborze rachunku inwestycyjnego? Która platforma będzie lepsza – standardowa, czy dla profesjonalistów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rachunku inwestycyjnego?

Wybierając rachunek inwestycyjny należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, wśród których znajdują się zarówno możliwości inwestycyjne, jak i wysokość pobieranych opłat, czy wiarygodność brokera. Bardzo ważnym czynnikiem jest również jakość udostępnianej przez niego platformy inwestycyjnej, która powinna być intuicyjna w obsłudze oraz funkcjonalna. Najważniejsze jednak, by była dopasowana do potrzeb, w związku z czym wielu brokerów udostępnia dwie wersje platformy inwestycyjnej, a mianowicie standardową oraz dla profesjonalistów.

Wybór platformy inwestycyjnej – standardowa, czy dla profesjonalistów?

Jak wspomniano w poprzednim akapicie większość brokerów udostępnia dwie wersje platformy inwestycyjnej a mianowicie standardową oraz dla profesjonalistów. Z tej pierwszej korzysta zdecydowanie więcej osób, ponieważ tego typu rozwiązania są w zupełności wystarczające w przypadku transakcji o małym i średnim wolumenie. Platformę dla profesjonalistów powinni natomiast wybrać aktywni inwestorzy, którzy zawierają transakcje o dużym wolumenie. Więcej informacji na ten temat można uzyskać klikając w link przeczytaj więcej, który przenosi do oferty brokera.

Inwestowanie, a ryzyko

Każdy, kto zamierza otworzyć rachunek inwestycyjny, a następnie zacząć aktywnie inwestować powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że wiąże się to z określonym poziomem ryzyka. Oczywiście należy dążyć do jego minimalizowania, co jest możliwe dzięki systematycznemu poszerzaniu wiedzy oraz zdobywaniu doświadczenia. W jaki sposób jeszcze ograniczyć ryzyko związane z inwestowaniem? Przede wszystkim odkładając na bok emocje, które w tym przypadku nie są najlepszym doradcą. Decyzje inwestycyjne powinny bowiem opierać się na rzetelnych analizach oraz twardych danych. Dobrą praktyką jest również trzymanie się zasady: rozumiem w co inwestuję, dzięki której inwestor kupuje tylko te instrumenty finansowe, których działanie jest dla niego jasne w stu procentach.

Podsumowując należy stwierdzić, że zarówno wybór brokera, jak i udostępnianej przez niego platformy inwestycyjnej jest bardzo istotny. Powinien bowiem odpowiadać indywidualnym potrzebom inwestora oraz być dopasowany do przyjętej przez niego strategii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here