Afiliacja

Afiliacja to termin nieco tajemniczy, ale coraz więcej osób poznaje go i decyduje się polecać produkty w zamian za prowizje i wynagrodzenie. Rynek afiliacji prężnie się rozwija, a do dyspozycji mamy wiele serwisów tego typu i wiele możliwości zarabiania pieniędzy w sieci. Samo polecenie również jest proste i dzięki afiliacji, możemy w sieci zarobić realnie spore sumy pieniędzy. Czym zatem jest afiliacja? Jak działa i jak się na niej zarabia? Wszystkie szczegóły, odpowiedzi na pytania oraz przydatne wskazówki prezentujemy poniżej.

Afiliacja — Co to takiego?

Afiliacja to inaczej płatne polecanie produktów. W sieci istnieje wiele programów afiliacyjnych, w których znajdziemy oferty kont, kosmetyków czy książek. Afiliacja polega na promowaniu tych ofert, a jeśli ktoś zdecyduje się skorzystać z naszej reklamy i kupi książkę, my otrzymujemy wynagrodzenie. Może być ono prowizją lub stałą sumą. Afiliacja to bardzo ważny kanał promocji. Uczestniczą w niej od strony wydawców największe banki czy światowe marki. Dla nich jest to sposób na pozyskanie klientów, a dla osób chcących zarabiać w sieci sposób na zarobek online. Programy afiliacyjne są legalne i w dużej części wymagają naszej weryfikacji czy rozliczają za nas podatek. Aby zarabiać na afiliacji, nie trzeba spełniać konkretnych wymagań a jedynie dobrze poruszać się w internecie i potrafić polecać poszczególne produkty.

Serwisy afiliacyjne

W sieci istnieje wiele programów afiliacyjnych. Jedne z nich to serwisy ogólne zawierające oferty z różnych branż i kategorii. Rejestrując się w nich, będziemy mogli polecać konkursy, kosmetyki czy kursy językowe. Drugą grupą serwisów są serwisy stricte finansowe. W takich serwisach znajdziemy oferty kont, pożyczek, kredytów czy ubezpieczeń. Ostatnim rodzajem afiliacji są programy partnerskie oferowane przez portale sprzedażowe takie jak Amazon, Ebay czy Ceneo. Są to pojedyncze programy partnerskie z własnymi zasadami, ale działające w taki sam sposób. Przeważnie, aby móc rozpocząć korzystanie z serwisów afiliacyjnych i programów partnerskich, należy mieć ukończone 18 lat oraz zarejestrować się w serwisie i podać własne prawdziwe dane. Następnie możemy wybrać konkretne oferty i rozpocząć ich polecanie. Przeważnie otrzymujemy link oraz banery graficzne, które możemy umieszczać w sieci.

Czy i ile można zarobić na afiliacji?

Jednym z pierwszych i najczęstszych pytań jest to czy – oraz ile można zarobić na afiliacji. Wiele osób podchodzi do tego sposobu zarabiania w sieci z dużą rezerwą, gdyż istnieje w niej wiele metod niewiarygodnych czy nisko opłacanych jak np. kliknięcie reklamy. Afiliacja jest realną metodą zarabiania i możemy w niej zarobić spore sumy pieniędzy. To ile zarobimy za jedno polecenie, zależy od wielu czynników. Będzie to np. kategoria, oferta serwisu afiliacyjnego czy sam produkt. Przeważnie za produkty bankowe takie jak założenie konta czy wykupienie ubezpieczenia, możemy otrzymać między 30 zł a 150 zł. Są to ceny średnie i zależą od danej oferty. Wiele ofert w różnych formach znajdziemy w przedziale kilkunastu — kilkudziesięciu złotych. Polecanie ofert jest wykonalne, gdyż wiele osób zarabia w ten sposób. Równie wiele osób w sieci sugeruje się propozycjami i np. sprawdza polecone konta bankowe czy książki. Afiliacja jest zatem wiarygodnym i możliwym do zrealizowania pomysłem na zarabianie w sieci. Ogólne zarobki np. miesięczne zależą też od tego. Ile czasu poświęcimy na to zajęcie, jak sprawnie będziemy polecali oferty oraz jakiego typu będą to oferty. Najbardziej opłacalne są np. oferty kasyn, gdzie za rejestrację i depozyt z naszego linku partnerskiego możemy otrzymać nawet kilkaset złotych.

Gdzie promować swoje oferty?

Oferty afiliacyjne promować możemy w kilku miejscach i na wiele różnych sposobów. Choć jest to główna tajemnica sukcesu każdej osoby, to istnieje kilka sprawdzonych oraz dobrych miejsc na to. Pierwszym są social media. Portale takie jak Facebook i grupy tematyczne doskonale nadają się na płatne polecanie produktów. O ile będziemy przestrzegali regulaminu, możemy w ten sposób pozyskać wielu poleconych, promując w odpowiednich grupach tematycznych konkretne produkty. Swoje oferty możemy polecać też na blogu, profilu w social mediach czy kanale na YouTube – jeśli posiadamy swoje grono odbiorców. Mając fanów, możemy np. na blogu czy na YT zmieści specjalny baner lub link, licząc, że spośród wielu odwiedzających nas osób, część z nich zainteresuje się ofertą. Ciekawym sposobem na promowanie ofert jest płatna reklama. Należy potraktować ją jako inwestycje. Jeśli za emisję reklamy naszego baneru promocyjnego zapłacimy mniej, niż otrzymamy wynagrodzenia, jest to pomysł warty uwagi. Swoje oferty możemy promować też na portalach internetowych, forach w sieci czy na blogach innych osób. Należy jednak pamiętać, aby robić to zgodnie z regulaminem i nie łamać zasad.

Czy Afiliacja to dobry pomysł?

Afiliacja to ciekawy sposób zarabiania pieniędzy w sieci. Jest to realny sposób, który rzeczywiście może zapewnić nam regularne zarobki w internecie. Z pewnością warto się nim zainteresować, jeśli świetnie poruszamy się w internecie i wiemy, gdzie można promować oferty. Jest to też doskonały sposób, jeśli posiadamy już swój kanał i swoich odbiorców. Dzięki subtelnej reklamie, bez dużego wysiłku możemy zachęcić naszych fanów, aby skorzystali z oferty tematycznej, a tym samym wygenerować zarobek. Z afiliacji i różnego rodzaju programów partnerskich warto korzystać zarówno, jeśli chcemy jedynie dorabiać w internecie lub jeśli chcemy, aby praca online była naszym głównym źródłem zarobku. Afiliacja jest zatem dobrym pomysłem, jednak należy włożyć w polecanie ofert nieco siły i czasu. Jeśli nie jesteśmy przekonani do tego sposobu zarabiania, możemy próbnie zarejestrować się w jednym serwisie i wybrać ofertę najbliższą naszym zainteresowaniom np. konto bankowego i testowo zacząć je polecać. Dzięki temu sprawdzimy w praktyce, jak działa afiliacja oraz przekonamy się, czy rzeczywiście zarobki są satysfakcjonujące. Afiliacja to dobry pomysł na pracę w sieci i zdecydowanie warto z niego korzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here