Długoterminowy wynajem samochodów osobowych

Najem długoterminowy samochodów osobowych jest usługą coraz częściej wybieraną. Chętnie korzystają z niej rozmaite grupy odbiorców – turyści sezonowi, turyści biznesowi, osoby czasowo pozbawione dostępu do własnego pojazdu, a także liczni inni. Poniżej udzielamy kilku porad skierowanych do osób przygotowujących się do długoterminowego wynajmu pojazdów. Dowiesz się czym powinna odznaczać się profesjonalna oferta, na jakie usługi warto zwrócić uwagę oraz kiedy i dlaczego warto korzystać z najmu długoterminowego.

Oferta ofercie nierówna – czyli jak znaleźć kompleksową pomoc w wynajmie samochodów

Liczba firm oferujących możliwość wynajmu pojazdów osobowych jest coraz większa. Nie powinno to zresztą dziwić – jest to naturalna konsekwencja takich procesów jak zwiększająca się mobilność społeczna i jego ogólne bogacenie się. Jak jednak odnaleźć ofertę lepszą niż inne – nie tylko atrakcyjną cenowo, ale również uczciwą i kompleksową?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę nie tylko na flotę oferowanych do najmu samochodów, ale również na dodatkowe usługi związane z ich obsługą – bez konieczności ponoszenia własnych kosztów. Chodzi przede wszystkim o dostęp do serwisu i naprawy, o dostęp do serwisu ogumienia, o likwidację potencjalnych szkód komunikacyjnych oraz pakiet ubezpieczeń. Ponadto, pomocne okazuje się profesjonalne doradztwo flotowe – czyli szczegółowa pomoc dotycząca tego, jaki rodzaj pojazdu wybrać, w zależności od planowanych zamiarów jego używania.

Korzystając z profesjonalnych ofert, masz pewność, że nie poniesiesz ryzyka wynikającego z wartości rezydualnej lub kosztów serwisowych. System raportów menedżerskich sprawia, że użytkowany przez ciebie pojazd jest na bieżąco kontrolowany (co oczywiście odbywa się na twoją korzyść). Tworzone na tej podstawie raporty będą informować cię o standardzie twojej jazdy oraz przedstawiać szkodowość dostosowaną do twoich warunków jazdy.  

Ponadto, kwestie finansowe są niezwykle ważne. Warto zwrócić uwagę na wysokość miesięcznej raty, a zwłaszcza na różnice w cenach pomiędzy pierwszym i ostatnim miesiącem. W przypadku umów leasingowych – na niezwykle długi termin – warto przeanalizować wysokość opłat miesięcznych przez cały okres trwania umowy.

Dodatkowe usługi w ramach miesięcznej raty

O czym jeszcze warto pamiętać, przeglądając oferty dostępnych firm? Zwróć uwagę czy wraz z najmem otrzymujesz dostęp do usługi serwisowania i potencjalnych napraw mechanicznych, a także czy będziesz mieć możliwość dostęp do zakupu i opcji przechowywania opon. Ponadto, pomocne bywają usługi assistance 24/7, dostęp do pojazdu zastępczego w razie wystąpienia usterek oraz likwidacji szkód. Usługi te powinny zawierać się w miesięcznej racie najmu.

Szczególną popularnością cieszy się też usługa opiekuna z centrum wsparcia technicznego. Opiekun taki jest przypisany do konkretnego samochodu, a jego zadaniem jest nadzorowanie i pomoc w związku z użytkowaniem pojazdu oraz powstającymi w trakcie różnymi problemami.

Najem długoterminowy to usługa, do której warto się przygotować. Zapoznając się z przedstawioną ci umową, zwróć uwagę na możliwość opcjonalnego wyboru poszczególnych usług oraz na ich wpływ na wysokość rat miesięcznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here