Ubezpieczenia pracownicze - inne zagadnienia

Dość wielu z nas wie też i o tym, że ubezpieczenia pracownicze to też i te życiowe sprawy, czyli ludzie, którzy udowadniają za wszelką cenę to, że złamali sobie nogę w miejscu pracy, po to by otrzymać wyższe odszkodowanie. Tego typu ludzkie zagrywki powiązane ze zmiana okoliczności już nie raz miały miejsce i wielokrotnie jeszcze coś takiego ( https://www.kartowagala.pl/ ) się wydarzy, bo wielu z nas z natury nie godzi się z niższym odszkodowaniem. Kluczowe znaczenie ma też i to, że nawet jeśli nie potrzebujemy wyższego odszkodowania to kombinujemy tak, by dostać wyższe, bo chciwość jest czymś normalnym. Jeśli zaś te okoliczności zdarzenia możemy łatwo przeinaczyć na naszą korzyść. Tak to definiują psychologowie, ale technologia działa przeciwko tego typu zagrywkom, czyli same zeznania to często za mało.

Monitoring, czyli dlaczego jest istotny

Wielu z nas wie doskonale o tym, że kamery monitoringu to coś istotnego, jeśli chodzi o spore hale produkcyjne, bo tam raz na jakiś czas dochodzi do incydentów. Mowa tu o tym, że ktoś doznaje urazu, ( https://www.kartowagala.pl/ ) a samo nagranie jest dowodem w sprawie. Jednym słowem gdy już dojdzie do tego dość poważnego urazu to trzeba rozwikłać wiele kwestii. Szef musi przekonać się o tym, czy konkretny pracownik pracował w kasku, czy też nie i czy miał na sobie rękawice ochronne. Mowa tu dokładnie o tym przestrzeganiu zasad w pracy, a to jest rzecz jasna bardzo ważne. Kluczowe znaczenie ma też i to, czy kierownicy zmian i inni wyżsi stopniem pracownicy nie nakłaniali swoich podwładnych od pomijania procedur, po to by pracować wydajniej. Przypadki tego typu też mają miejsce i co równie istotne, co jakiś czas się powtarzają, bo świat jest dość skomplikowany, a ludzie pracujący upraszczają sobie procedury i to już od lat. Nikogo też nie dziwi to, że pewne uproszczenia procedur godzą w przepisy powiązane z bezpieczeństwem i ma to wpływ na to wypłacanie odszkodowań.

Słowne zalecenia

W niektórych przypadkach pracownicy dostawali lub nadal dostają zalecenia dotyczące tego pomijania procedur bezpieczeństwa. Takowe zalecenia mają tylko charakter słowny, czyli nikt nie wyda czegoś takiego na piśmie. Jednym słowem jeśli już dojdzie do wypadku, a na nagraniu z monitoringu będzie widać to, że pracownik pomija procedury powiązane z bezpieczeństwem. to nie będzie mógł on udowodnić tego, że to było polecenie od szefa. Taki pracownik może rzecz jasna pójść ze swoją sprawą do gazety lub do telewizji i zaszkodzić w sensie wizerunkowym własnemu szefowi i nie tajemnicą jest to, że wielu ludzi tak się właśnie mści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here