Franchising i wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Poszukiwanie własnej drogi zawodowej u wielu osób zajmuje sporo czasu. Inni z kolei od razu wkraczając w dorosłe życie wiedzą co będą robić i jak będą zarabiać pieniądze. Dla wielu osób praca na etacie nie jest satysfakcjonująca i zastanawiają się nad otwarciem własnej działalności gospodarczej. Mogłoby się wydawać, że otwierając firmę musimy mieć jakiś dobry pomysł. Jednak w rzeczywistości tak nie jest. Szansą dla nas jest franchising. Co to takiego?

Czym jest franczyza?

Franchising jest sporą szansą. Tłumacząc najprościej jak można, franczyza daje nam możliwość podpięcia się do sprawdzonego już biznesu. Podpisując stosowną umowę stajemy się franczyzobiorcami. Druga strona umowy to franczyzodawca. Założenia są bardzo proste.

My jako franczyzobiorcy otrzymujemy cały biznes plan, logo, reklamy, grafiki, wystrój punktu/sklepu, towar/usługi oraz co najważniejsze popularność. Sieć jest już popularna w całej Polsce, a więc otwarcie własnego punktu w mieście, w którym jeszcze podobnej działalności nie świadczy, nie stanowi w zasadzie żadnego ryzyka. Można powiedzieć, że otrzymujemy wszystko na wyciągnięcie ręki.

Wiele osób w tym momencie zastanawiałoby się – co w zamian otrzymuje franczyzodawca? Nie tylko dzięki nam rozbudowuje swoją sieć, ale co najważniejsze w ramach umowy jest przewidziana dla niego kwota miesięczna, którą za powyższe świadczenia regulujemy. Jest to układ bardzo prosty i w pełni zrozumiały. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Wszystko jest zapisane w umowie i powinniśmy ją przeczytać ze wszelkimi szczegółami i napisami drobnym druczkiem.

Rozbudowana sieć franczyz

A na jaką franczyzę się zdecydować? Sklep, siłownia, a może salon fryzjerski? Na pewno wybór jest spory. Pamiętajmy jednak o tym, aby wybrać taki interes, który czujemy oraz na którym się znamy. Będzie nam po prostu łatwiej działać i tym samym znacznie łatwiej się w tym wszystkim odnajdziemy. Nie znając się na danej branży możemy mieć na samym początku pewne trudności.

Franchising jest dla nas szansą. Szczególnie polecamy ją młodym przedsiębiorcom, którzy dopiero co wkraczają na rynek i boją się troszkę zaryzykować. Wchodząc w sieć franczyzową jest znacznie łatwiej. Mogą liczyć na wsparcie w każdym momencie. Dużym plusem są także szkolenia, które są oferowane. Na tego typu szkoleniach można się naprawdę sporo nauczyć.

Gdy mamy jakieś wątpliwości, to powinniśmy od razu je rozwiewać. Mamy cały czas kontakt ze swoim opiekunem. Lepiej kilka razy zapytać, niż popełnić jakiś znaczący błąd. Gdy podejmiemy już decyzję o własnej franczyzowej działalności, to poczujemy już po pierwszym miesiącu, że zrobiliśmy ogromny krok w przód i na pewno nie będziemy żałować tej decyzji. Świetna sprawa.

Co więcej, z czasem będziemy chcieli osiągnąć jeszcze więcej. A może kolejny punkt? Czemu nie. Wszystko jest do osiągnięcia. Należy jedyne podejmować przemyślane decyzje, które są rzeczywiście oparte na pewnym researchu. Świadomość jest w biznesie najważniejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here