Jak zadbać o marketing strony internetowej

Podstawy dotyczące funkcjonowania strony

Przed przygotowaniem odpowiednich treści na stronę należy dbać o optymalizację techniczną. Wyszukiwarki takie jak Google promują strony wyróżniająca się określonymi parametrami. Warto jest na nie zwrócić uwagę, aby strona posiadała wyższą lokatę w organicznym wyszukiwaniu. Bezpośrednio przełoży się to na zdobywanie nowych klientów oraz utrzymywanie stałych. Stanowi to często o wiele skuteczniejszą inwestycje, niż reklamowanie strony za pomocą Google Ads.

  • Podstawą jest szybkość działania strony internetowej. Jeśli witryna będzie ładowała się zbyt wolno internauci opuszczą stronę i nie dokonają zakupu albo nie skorzystają z usług. Potwierdza to wiele badań Google, które udowadniają że użytkownicy Internetu nie są cierpliwi. Przykładową czynnością przyspieszającą działanie strony będzie umieszczanie treści graficznych o niższej rozdzielczości. Warto jest także przemyśleć umieszczenie zdjęć zamiast filmików.
  • Bardzo pozytywny efekt nie tylko na pozycjonowanie ale także doświadczenia użytkowników płynące z korzystania ze sklepu internetowego ma responsywność. Oznacza to przyjazność dla urządzeń mobilnych takich jak telefony albo tablety. Obecnie ludzie korzystający z internetu odchodzą od zakupów w komputerze. Niemal 80% transakcji dokonuje się za pomocą urządzeń mobilnych. Dlatego klienci prędzej skorzystają ze strony, która dobrze działa na i smartfonie.
  • Kluczowe znaczenie dla zaufania oraz utrzymanie klientów ma bezpieczeństwo witryny internetowej. Jeśli będzie ona niebezpieczna nikt nie powierzy swoich danych osobowych oraz informacji na temat karty kredytowej. Oznacza to, że zakupy nie dojdą do skutku.
  • Jeśli chodzi o umieszczanie treści powinny one dotyczyć trendów. Popularność produktów zmienia się w zależności od pory roku oraz zbliżających się okazji. Dlatego należy śledzić czym zainteresowani są internauci. Przykładowo może posłużyć do tego darmowe narzędzie proponowane przez Google służące do sprawdzania słów kluczowych.

Jaki content tworzyć?

Zgodnie z popularnym stwierdzeniem Billa Gatesa „content is the King”. Oznacza to, że prezentowane treści mają kluczowe znaczenie dla zdobywanie nowych klientów oraz utrzymywanie ich przy sobie. Zgodnie z panującymi normami prezentowane treści powinny pochodzić z eksperckich źródeł. Dzięki temu klienci wyrabiają sobie odpowiednią opinie na temat danej marki i mogą zaufać producentowi. Niezwykle ważny jest także autorytet tworzony wokół danej witryny internetowe. Doskonałą metodą na zaimplementowanie takich elementów jest tworzenie własnego bloga firmowego, który będzie posiadał interesujące klientów treści. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów- https://efectownia.pl/

Przy tworzeniu contentu bardzo ważny jest także język. Przykładowo podczas pisania artykułów na tematy naukowe należy stosować innych figur gramatycznych, niż przy tworzeniu zestawienia najlepszych zabawek dziecięcych. Twórcy sklepów internetowych oraz osoby świadczące tam swoje usługi zdają się często zapominać, że kluczowe znaczenie ma jakość prezentowanych treści. Jest ona znacznie ważniejsza od ilości udostępnionych materiałów. Dlatego zdecydowanie lepiej jest zainwestować w 1 dobrze napisany artykuł, niż kilka mało eksperckich treści.

Inwestowanie w SEO- długoterminowy zysk

Istnieje bardzo dużo metod reklamowania swojej strony, różnią się one ceną oraz potencjalnym zwrotem. Kampanie typu Google Ads lub bazujące na promocji przez znanych influencerów, krótkoterminowo z pewnością przyciągną więcej osób niż inwestowanie w SEO. Po dłuższym czasie jednak to SEO okaże się być najlepszą opcją, która będzie zapewniała utrzymywanie stałej ilości klientów. Mowa tu o wcześniej wspomnianym prawidłowym funkcjonowaniu strony internetowej oraz prezentowanych treściach najwyższej jakości.

Dla SEO i samego komfortu użytkowania warto jest zrezygnować z bombardujących użytkownika reklam na stronie internetowej. Im mniej reklam na witrynie tym będzie ona lepiej działać oraz internauci będą posiadali lepsze doświadczenia płynące z korzystania, z danego sklepu internetowego.

Ważnym argumentem jest także to, że większość kampanii internetowych nie jest w stanie zaoferować określonych zysków. Inwestowanie natomiast w SEO jest 100% skutecznym zabiegiem, który z czasem zacznie przynosić oczekiwane rezultaty. Przy decydowaniu się na pomoc jakiejkolwiek agencji reklamowej warto jest skorzystać z usług profesjonalistów. Przykładem doskonałej witryny internetowej, która oferuje eksperckie usługi jest- https://efectownia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here