szafki łazienkowe

Łazienka jest tego typu pomieszczeniem w naszym domu lub mieszkaniu, na którego aranżację poświęcamy odpowiednio dużo czasu. Okazuje się bowiem, że to właśnie tam odpoczywamy, zażywając gorącą kąpiel lub prysznic po całym, ciężkim dniu w pracy lub w szkole, a także w pośpiechu przygotowujemy się do wyjścia. Nic więc dziwnego, że łazienka musi zostać urządzona w taki sposób, by zapewniła ona domownikom maksymalną funkcjonalność. Warto w tym momencie podkreślić, że zwykle łazienki nie są pomieszczeniami o największym, możliwym metrażu, więc odpowiednia aranżacja powinna także optycznie wnętrze powiększyć, a odpowiednie dodatki zwiększyć możliwości użytkowe. Właśnie w tym celu niezbędne okazuje się dobranie odpowiednich szafek łazienkowych. Jednak jakie powinny być dobre szafki łazienkowe?

Szafki łazienkowe i ich funkcjonalność

Najważniejszym parametrem, którym należy się kierować podczas wyboru szafek łazienkowych jest oczywiście ich funkcjonalność. Meble te powinny być dopasowane zarówno do rozmiaru łazienki, ale również i do potrzeb użytkownika. Warto wspomnieć, że do łazienek szczególnie poleca się szafki łazienkowe, które posiadają lustrzane drzwiczki. Wynika to z faktu, że lustra mają niezwykłe właściwości optycznego powiększania przestrzeni, dzięki czemu nawet najmniejsza łazienka, będzie mogła się niezwykle okazale prezentować. Kolejnym krokiem jest odpowiednie dobranie liczby szufladek i skrytek, tak by maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń. Zwykle poleca się szafkę stojąca z kompletem dwóch szafek wiszących, gdyż z reguły zapewniają one wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie niezbędnych w łazience przedmiotów. Dodatkowo można skusić się nawet o szafkę do której można wbudować zlew. Wówczas nie tylko sprytnie ukryje ona rury, ale również zapewni nieco więcej przestrzeni np. na przechowywanie chemii do sprzątania bądź innych produktów do prania. Szafki łazienkowe powinny przede wszystkim maksymalnie wykorzystać niezaaranżowaną przestrzeń w łazience, by maksymalnie wydobyć jej powierzchnię użytkową, a jednocześnie nie powinny one przytłaczać wnętrza.

Szafki łazienkowe a styl łazienki

Kolejnym istotnym wskaźnikiem, przy wyborze szafek łazienkowych jest przede wszystkim styl łazienki. Zwykle do większości wnętrz wpasują się szafki białe, które również będą miały niebagatelny wpływ na rozjaśnienie przestrzeni łazienki, przez co sprawią wrażenie, że będzie ona wyglądać po prostu na większa. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na elementy wykończenia szafek łazienkowych, czyli np. uchwyty, które zostały w nich zastosowane. Ten niewielki detal może mieć niebagatelny wpływ w przypadku aranżacji wnętrza łazienkowego w konkretnym stylu. Do łazienek minimalistycznych poleca się uchwyty wykonane z surowego marmuru, w kształcie kwadratu, zaś do łazienek luksusowych, utrzymanych w stylu glamour, można pokusić się o szafki łazienkowe z wygodnym uchwytem w postaci niewielkiego kryształku. Uchwyty do szafek można również dowolnie zmieniać, co pozwoli wprowadzić do łazienki nieco świeżości i zmian aranżacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here