czym usunąć błąd w tekście?

W szkole błędy i pomyłki są na porządku dziennym. Na szczęście przybory szkolne, które są dostępne w dzisiejszych czasach pozwalają na ich szybkie usunięcie. Korektory i gumki do ścierania służą do korygowania błędów w teksie. Do błędów napisanych za pomocą długopisu należy użyć korektora. Z kolei jeżeli pisaliśmy ołówkiem, wystarczająca będzie gumka do ścierania.

Jaki rodzaj korektora wybrać?

Korektor jest wykorzystywany do pozbycia się błędów, które zostały zrobione długopisem lub piórem. Obecnie na rynku dostępne są korektory w różnych wersjach, dlatego przed zakupem takiego przyboru szkolnego, należy poznać jego wszystkie rodzaje. 

Do najpopularniejszych artykułów do korektorowania, należą korektory w płynie. Dostępne są w małych buteleczkach, korektor rozprowadza się za pomocą aplikatora, który jest w formie pędzelka. Taki rodzaj korektora sprawdza się najlepiej przy większych powierzchniach, które chcemy zamazać. Ich wadą jest to, że gęstnieją, przez co nie są zdolne do użytku.

Korektory i gumki dla dzieci

Kolejnym popularnym rodzajem korektora jest korektor w pisaku. Idealnie nadaje się do korygowania nawet niewielkich błędów w tekście. Końcówka takiego korektora jest płaska lub okrągła. Jeżeli chcemy coś zakorektorować, należy wstrząsnąć pisakiem i naciskając delikatnie w miejscu błędu.

Ostatnim często wybieranym korektorem jest korektor w taśmie. Jego zaletą jest szybkość podczas użycia i wygoda. Usunięcie błędu za pomocą takiego korektora jest błyskawiczne, po białej taśmie można zacząć pisać od razu, ponieważ korektor nakładany jest na sucho.

Gumki do ścierania – czym się charakteryzują?

Gumka do ścierania jest małym przyborem szkolnym, który jest niezwykle przydatny. Możemy go używać w szkole, domu oraz pracy. Jej podstawowe zadanie to wymazanie treści, która została napisana z błędem. 

W sklepach gumki do ścierania występują w wielu wersjach. Wybór rodzaju powinien być uzależniony od narzędzia, którym się piszę. Jeżeli korzystamy z miękkiego ołówka, wystarczająca będzie zwykła gumka. Jeżeli używamy ołówka HB, musimy zakupić gumkę, która jest wykonana z kauczuku lub tworzywa polimerowego.

Przeczytaj też: https://ciasnealewlasne.pl/dziurkacze-jak-powstaja-dziurki-w-kartce/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here