Na co zwrócić uwagę instalując telewizor na ścianie?

0
548

Montaż telewizora na ścianie wydaje się dobrym pomysłem, ponieważ oszczędza miejsce na podłodze i podnosi ekran tak, aby widać go było dokładnie w całym pokoju.

Jeśli jesteś jak większość ludzi, z pewnością masz kilka urządzeń podłączonych do telewizora. Konsole do gier, dekodery telewizji kablowej, DVD, soundbar i tym podobne sprzęty będą potrzebowały miejsca w pobliżu telewizora, aby kable dosięgły portów wyjściowych. Możesz jednak rozwiązać ten problem, instalując pod telewizorem niewielki regał czy półkę z otworem do przeciągnięcia kabli.

Za pomocą uchwytów bezpiecznie zawiesimy telewizor na ścianie

Elegancki wygląd zamontowanego telewizora można łatwo zepsuć plątaniną kabli ciągnących się po ścianie. Nawet jeśli nie podłączysz ani jednego urządzenia do telewizora, nadal będziesz musiał zrobić coś z przewodem ciągnącym się po ścianie do gniazdka. Na to również istnieje kilka rozwiązań, a mianowicie możesz zainstalować przewody wewnątrz ściany, zamontować gniazdko elektryczne za telewizorem, aby przewód nie musiał zwisać, lub kupić specjalną osłonę, która zakamufluje przewody.Najważniejszą rzeczą do rozważenia podczas montażu telewizora na ścianie jest to, czy ściana i uchwyt mogą go utrzymać. Nawet najnowocześniejsze, najlżejsze telewizory są dość ciężkie, dlatego uchwyt musi być odpowiednio dobrany i bezpiecznie zakotwiczony w ścianie za pomocą odpowiednich śrub. Sprawdź, również gdzie znajdują się porty w telewizorze. Jeśli porty znajdują się z tyłu telewizora, warto kupić uchwyt ścienny, który może odchylać się na zewnątrz, zapewniając lepszy dostęp do tylnej części telewizora. Jest to szczególnie ważne, jeśli często podłączasz nowe urządzenia do telewizora. Nie chcesz zdejmować telewizora ze ściany za każdym razem, gdy potrzebujesz dostępu do portów.Inną kwestią dotyczącą tego, czy zamontować telewizor na ścianie, jest kąt widzenia. Jeśli lubisz ustawiać ekran telewizora pod kątem w zależności od tego, gdzie siedzisz, możesz wybrać regulowany uchwyt, który pozwala obracać telewizor pod różnymi kątami. Na przykład jeśli słońce wpada przez okno, można w ten sposób zmniejszyć odblaski. W tym przypadku zdecydowanie warto wybrać regulowane uchwyty do telewizora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here