Ogłoszenia o sprzedaży lub wynajmie mieszkania

Jakość ułożenia ogłoszenia w sprawie sprzedaży lub wynajmu mieszkania ma wpływ na ilość zainteresowanych. Im dokładniej sporządzone ogłoszenie, tym łatwiej znaleźć zdecydowanego nabywcę. Co powinno zawierać tego rodzaju oferta?
Jak powinno wyglądać ogłoszenie mieszkania na sprzedaż lub wynajem?

Portale internetowe oraz rubryki w dziale mieszkań na sprzedaż lub wynajem, są przepełnione różnego rodzajami ogłoszeniami. Jeśli więc zależy nam na zainteresowaniu naszą ofertą, to trzeba tak sformułować i ułożyć ogłoszenie, żeby znacząco wyróżniało się na tle innych. Musi ono być odpowiedniej długości. Z jednej strony nie może ono być za długie, a z drugiej powinno zawierać wszystkie szczegóły. Treść ogłoszenia powinna być napisana w sposób prosty, konkretny i przejrzysty. W pierwszej kolejności trzeba ustalić grupę, do której w głównej mierze chcielibyśmy skierować ogłoszenie. Znając wielkość, lokalizację i inne informacje na temat naszego mieszkania, dobrze jest określić docelową grupę, do której chcemy trafić z ogłoszeniem. Mieszkania poszukują między innymi osoby w stanie wolnym, małżeństwa, rodziny z dziećmi, osoby planujące wynajmować zakupioną nieruchomość. Inaczej wyglądają ogłoszenia napisane przez bezpośrednich właścicieli mieszkań lub agencje z nieruchomościami, którzy sprzedają używane mieszkania, a inaczej ogłoszenia nowych nieruchomości sprzedawanych bezpośrednio od deweloperów, takich jak na przykład spółka omegabuildings.

Interesujący tytuł

Ponieważ w internecie są setki, a nawet tysiące codziennie pojawiających się nowych ogłoszeń, to dobrze jest na tyle przemyśleć tytuł ogłoszenia, żeby sprawił, że ktoś zatrzyma się przy naszej ofercie. Dobrym pomysłem nie jest ogólne sformułowanie, które zawiera niewielki przekaz na temat mieszkania. Lepszym kierunkiem jest taki tytuł, który opisuje na przykład największą zaletę mieszkania przeznaczonego na wynajem lub sprzedaż. Taki przyciągający uwagę tytuł może sprawić, że potencjalni klienci klikną na ogłoszenie i zapoznają się z jego całą treścią. Obok tytułu ogłoszenia dobrze jest umieścić dobrej jakości zdjęcie prezentujące mieszkanie do wynajęcia lub na sprzedaż.

Szczegółowe informacje na temat ogłoszenia

Im więcej szczegółów zamieścimy w ogłoszeniu, tym mniej niepotrzebnych telefonów i e-maili będziemy musieli odbierać. Koniecznymi informacjami, które muszą się znaleźć w ogłoszeniu jest między innymi lokalizacja mieszkania, jego dokładna powierzchnia oraz piętro, na którym się znajduje (ewentualnie informacja czy budynek posiada windę) i wiek budynku. Poza tym, obojętnie czy chodzi o sprzedaż czy o wynajem, trzeba podać ilość pomieszczeń, jeszcze lepiej ich dokładny metraż. Potencjalnemu klientowi wiele wątpliwości rozwieją dobrze zrobione zdjęcia. Dzięki temu, że na fotografiach ujęte będzie każde pomieszczenie, to zainteresowana strona będzie mieć lepszy obraz wyglądu kuchni, salonu, sypialni czy łazienki. Większość osób przed podjęciem decyzji o zakupie lub wynajmie chce uzyskać informację, czy do mieszkania przydzielona jest piwnica, garaż lub miejsce postojowe, czy jest balkon, pomieszczenie dla wózków dziecięcych lub rowerów. Poza tym, jeśli chodzi o sprzedaż mieszkania na rynku wtórnym, to warto dopisać w ofercie, czy mieszkanie sprzedawane jest z wyposażeniem czy bez wyposażenia. Najważniejszą sprawą dla dwóch stron jest cena. Biorąc pod uwagę lokalizację, stan mieszkania, wielkość, ceny rynkowe, właściciel mieszkania podejmuje decyzję, jaką cenę chciałby dostać za swoją nieruchomość. Jeśli uwzględnia możliwość negocjacji ceny, to warto umieścić taką informację w treści oferty. Poza tym dobrym posunięciem jest podanie wysokości comiesięcznych opłat. Jeśli są one dosyć niskie, to może to być kolejny atut przemawiający za wyborem naszej oferty. W dużych miastach bardzo istotna, dla potencjalnego klienta, jest lokalizacja mieszkania. Im dokładniejszy opis, tym lepiej. Dobrze jest na przykład podać w jakiej części miasta znajduje się mieszkanie, w jakiej dzielnicy, jak działa pobliska komunikacja z resztą części miasta, czy jest park, boisko, plac zabaw, galerie, sklepy spożywcze, stacja paliw. Tego typu informacje zawsze podaje deweloper wynajmujący mieszkania we Wrocławiu kimorent. Bez względu czy sprzedajemy mieszkanie, czy chcemy je wynająć, to dobrze jest podać termin dostępności mieszkania. Ogłoszenie nie miałoby żadnej wartości, gdybyśmy zapomnieli podać danych kontaktowych. Są zwolennicy podawania albo e-mail albo numeru telefonu, a także tacy, którzy podają i jedno i drugie. W niektórych ogłoszeniach, w których podany jest numer telefonu, zaznaczony jest zakres godzinowy, w którym można kontaktować się z właścicielem mieszkania. Dzięki temu unika się ciągłych połączeń w nieodpowiednich momentach.

Po przeanalizowaniu wielu szczegółów można dojść do wniosku, że warto poświęcić czas na stworzenie konkretnego, jasnego ogłoszenia. Żeby wyglądało profesjonalnie, to musi zawierać wszystkie informacje, łącznie z wyraźnymi zdjęciami. Tak przemyślane ogłoszenie mieszkania na sprzedaż lub wynajem sprawi, że nie będziemy później tracić czasu na odbieranie męczących telefonów oraz e-maili i odpowiadanie w kółko na jedne a te same pytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here