Samochody z USA

Być może zawsze chciałeś mieć konkretną markę lub model amerykańskiego samochodu, który nie jest dostępny w Twoim kraju. A może szukasz samochodu zabytkowego lub klasycznego, którego zakup w Stanach Zjednoczonych jest znacznie tańszy niż w Polsce? Niezależnie od powodów, jeśli zastanawiasz się nad importem samochodu wyprodukowanego w USA, powinieneś znać odpowiedź na pytanie – czy to się opłaca?

Czy samochody z USA to opłacalny wybór?

Pierwszą rzeczą jest oczywiście koszt. Kupując jakikolwiek pojazd, czy to importowany, czy inny, ważne jest, aby zrobić rozeznanie i upewnić się, że wiesz dokładnie, ile pieniędzy będziesz musiał wydać z góry, a także ile później wydasz na bieżące utrzymanie i koszty eksploatacji, takie jak paliwo, ubezpieczenie itp.

W przypadku samochodów importowanych z Ameryki koszty eksploatacji będą zwykle niższe niż w przypadku porównywalnych modeli produkowanych lokalnie. Szczególnie sprawdza się to w przypadku awarii modeli używanych, ponieważ ich części wolniej się zużywają ze względu na zastosowanie lepszych materiałów konstrukcyjnych. Kupno auta nowego wprost z USA ma sens w przypadku muscle car’ów, ciężarówek i pick-up’ów, które nie są produkowane na Starym Kontynencie.

Auto będzie wymagało pewnych dostosowań, ale o to z pewnością zadba importer organizujący https://carfactor.pl/auta-z-usa/ samochody z USA. Chodzi o wymianę świateł, dostosowanie prędkościomierza do prawa europejskiego i zapewnienie alternatywy dla amerykańskiej gwarancji, która zwykle nie obowiązuje w Polsce. Czasem warto też zmienić opony.

Samochody z USA to opłacalny wybór jeszcze z jednego powodu. Można powiedzieć, że „te samochody dobrze się starzeją”. Stwierdzenie, że jest to inwestycja, a nie tylko wydatek, jest tutaj w pełni prawdziwe. Klasyczny samochód wraz z upływem lat będzie zyskiwał na wartości, a my będziemy mogli go odsprzedać. Popyt na samochody takie jak Cadillac jest naprawdę wysoki wśród kolekcjonerów i fanów zachodniej motoryzacji.

Ważne jest, aby przed zakupem dokładnie zaplanować budżet i upewnić się, że stać Cię na wszystko. Pamiętaj, że podatek w przypadku starszych i oryginalnych samochodów sprowadzanych z USA wynosi jedynie 9%, a nie 23%.

Samochody z USA, które zaskoczą każdego pasjonata

Stany Zjednoczone są domem dla jednych z najbardziej popularnych i znanych na świecie marek samochodów, takich jak Ford, Chevrolet, Jeep i Tesla. Amerykańskie samochody są znane ze swojej niezawodności, zabezpieczeń i stylowego wyglądu, dzięki czemu są chętnie wybierane przez europejskich kierowców.

Import samochodu z USA jest atrakcyjną opcją dla wielu Polaków, bo amerykańskie samochody oferują dobry stosunek jakości do ceny dzięki konkurencyjnym cenom amerykańskich producentów. Niejednokrotnie pewnie słyszałeś(aś), że auta za oceanem są nawet o kilkadziesiąt procent tańsze – w końcu tam każdy musi mieć samochód, aby gdziekolwiek się dostać.

Amerykańscy dealerzy i importerzy oferują szeroki wybór modeli, co oznacza, że nabywcy często mogą znaleźć dokładnie to, czego szukają pod względem rozmiaru, stylu i specyfikacji.

Wielu Amerykanów kupuje nowe samochody, więc sprzedając je po kilku latach, zazwyczaj otrzymujesz egzemplarze z niewielkim przebiegiem – to idealne rozwiązanie, jeśli szukasz używanego samochodu, który wciąż wygląda jak nowy, a przy tym jest w atrakcyjnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here